Zabijeni tulenu :(

9. března 2012 v 17:40
Každým rokem jsou v Rusku, Kanadě, Grónsku, Norsku a Namibii nehumánním způsobem zabíjeni desetitisíce tuleňů. Svoboda zvířat, v rámci kampaně Proti srsti, se aktivně zapojuje do této problematiky společně s ostatními organizacemi hájící práva zvířat, jako jsou IFAW, HSI, GAIA aj.
NORSKO patří mezi státy, které provozují tradiční lov tuleňů, ale také velryb. Vybíjení se vztahuje především na tuleně grónské a čepcoly hřebenaté. Dospělé jedince většinou proškolení lovci střílí a mláďata jsou zabíjena tzv. hakapikami (druh harpuny). Rybáři tvrdí, že tuleni spořádají obrovské množství ryb, a proto je nutná jejich regulace. Vláda celý tento proces podporuje dotacemi. Norsko dokonce pokládá zabíjení tuleňů za atrakci, a proto nabízí turistům lov na otevřených safari. Kvóta pro množství takto ulovených tuleňů je kolem 2000 kusů.
RUSKO za letošní sezónu vybilo cca 50 000 tuleňů. Navíc jako jediná země schvaluje zabíjení tuleních mláďat mladších čtrnácti dnů.
KANADA je hlavním producentem tuleních produktů - především kůží a olejů. Od března do poloviny května bylo povoleno zabít až 275 000 tuleňů. Kanada slibovala humánnější způsob zabíjení těchto ploutvonožců, ale filmové záběry dokázaly, že tomu tak není. Zvířata byla ubíjena palicemi a stahována ještě zaživa. Množství zraněných tuleňů umíralo v moři. Záběry z letošního lovu naleznete na tomto odkazu:http://video.hsus.org/ (v sekci "Press room" klikněte na "Seals").
Kvůli nehumánnímu zabíjení se EU a ekologické organizace staví proti dovozu těchto produktů do zemí Evropské unie, čímž by se podstatně snížil odbyt těchto výrobků a obchod by se tak stal méně výdělečným. Ubylo by příjmů a tím i zabitých tuleňů.
1. července 2008 se v Bruselu od 13 hodin mezi Justus Lipsius a Berlaymont budovou uskuteční mezinárodní protest na záchranu tuleňů. Cílem celé akce, kterou organizují HSI, IFAW, GAIA a Eurogroup for Animals, bude dokázat, že komerční lov tuleňů je krutý. Budeme požadovat zákaz zabíjení tuleňů a obchodování s tuleními produkty. Této demonstrace se může zúčastnit každý. V případě zájmu o účast prosím kontaktujte pořádající organizaci GAIA na e-mailu: info@gaia.be.
Česká republika by také ráda následovala příkladu Belgie a Holandska, kde došlo k zákazu dovozu těchto výrobků kvůli etickému hledisku. Vláda o tom nyní jedná.
Zdroj:Svoboda zvířat

To mam z blogu me skvele sestricky Sandry:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KIRAcync KIRAcync | E-mail | Web | 14. července 2018 v 5:19 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/what-causes-swollen-feet-after-giving-birth>swollen feet after giving birth</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama